SQL Veri Tabanı Sistemi
Web

SQL Veri Tabanı Sistemi

Bir veritabanı sistemi, bir geliştiricinin bir kullanıcı arayüzü yardımıyla veritabanları ile çalışmasına izin veren bir programdır. Veritabanı sistemleri genellikle hazır şablonlara, oluşturuculara ve oluşturuculara sahiptir. Bu araçlar, veritabanı sistemini temizlemek gibi genel görevleri otomatik hale getirir.

En çok kullanılan MySQL'dir. Açık kaynak kodludur. Küçük işletmeler ve yeni başlayanlar arasında çok popüler çünkü lisans ücreti almıyor. MySQL, web uygulamaları için arka plan verilerini yönetmede SQL'in rolünü basitleştirmeye yardımcı olan açık kaynaklı bir çözümdür.

Diğer bir popüler SQL veritabanı sistemi Oracle'dır. Çeşitli endüstrilerde kullanılır, ancak özellikle çevrimiçi veri depolama ve işlemede popülerdir.

SQL Server, Microsoft SQL veritabanı yönetim sistemidir. Bu veritabanı, Windows işletim sistemlerinin tüm ana sürümlerinde çalışır. Tüketici yazılımlarında ve Windows web sunucularında kullanılır. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Dilerseniz Turhost.com'da SSD sunucu çözümlerine göz atabilirsiniz çünkü MSSQL Express ücretsiz olarak sunuluyor.

MySQL'in en büyük rakibi olan PostgreSQL, başka bir ücretsiz, açık kaynaklı veritabanı sistemidir. PostgreSQL; MacOS, Windows ve Linux gibi işletim sistemlerini destekler.

SQL Server gibi bazı veritabanları SQL standardını kökten değiştirerek öğrenmelerini zorlaştırır. Ancak PostgreSQL; Diğer veritabanlarına göre standart SQL sözdizimine daha fazla dikkat eder.

0 Yorum Var
Yorum yapabilirsiniz.

Email adresiniz gizli kalacaktır.

hakkımda
Merhaba, ben Umut Tamirci

Sizde uygun fiyatlara web sitesi yaptırmak istiyorsanız buradan bana ulaşabilirsiniz.

Whatsapp : 0539 596 53 87

Kategoriler
Etiketler
E-Bültene Abone Ol!

Attığımız son yazıdan ilk sen haberdar olabilirsin.