SEO Uyumlu Web Tasarım
Uygun Web Tasarım

SEO Uyumlu Web Tasarım

Seo uyumlu web tasarım, arama motorlarının hazırladığı konsept ve kriterler bazında, site ziyaretçilerinin aradıklarını kolayca bulabilecekleri, sitenin sektörüne göre en kaliteli tasarım çalışmasıdır.

Bir web sitesinin seo çalışmalarından verim alabilmesi için altyapısının seo uyumlu bir web tasarımına sahip olması gerekir. Yazılım, tasarım, içerik ve sitenin tamamı hem arama motoruna hem de kullanıcıya hitap etmelidir.

Web tasarımı ve SEO ilgili materyallerdir. SEO uyumlu bir web tasarımı, arama motorunda yükselmek isteyenler için güçlü bir unsurdur. Yaratıcı ve hem kullanıcı odaklı hem de arama motoru odaklı bir web sitesinin başarı getirmemesi mümkün değildir.

SEO uzmanları web tasarım çalışmaları yaparken birçoğu sadece seo danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir. Ancak işinde uzman ve hem seo uzmanlığı hem de web tasarım çalışması yapan kişiler size profesyonel bir web sitesi sunabilir.

Kaliteli bir web tasarımına mı ihtiyacınız var ve arama motorlarında yükselecek seviyede olmasını mı istiyorsunuz? Bunun için bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Seo Uyumlu Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Seo uyumlu web tasarımı, Google'ın ve tüm arama motorlarının kalbini fetheden çalışmadır. Kullanışlı, kullanıcı odaklı ve özgün olarak hazırlanması gereken web tasarımı, seo çalışmalarından olumlu sonuçlar alabilmek için trendler göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır.

  1. Tasarım arayüzü, kullanıcıyı yormadan, aradığını kolayca bulabileceği şekilde tasarlanmalı ve yazılım kısmı tüm arama motorlarının siteyi daha kolay anlayabilmesi için hazırlanmalıdır.
  2. Yani, kodu, site haritası, bağlantıları, resimleri, içeriği, yönlendirmeleri, duyarlı, meta ve etiket açıklamaları dahil her şeyin kusursuz olması gerekir. Bu unsurların performansı ne kadar yüksek olursa, SEO çalışmasına o kadar çok katkı sağlarlar.
  3. Arama motorlarının siteyi anlaması, arama sonuç sayfalarında üst sıralarda yer alması ve puanlayarak değerlendirmesi bu ve benzeri kriterler sayesinde olmaktadır. Kullanıcı deneyimine sahip bir web sitesi her zaman önce gelir.
  4. Arama motorlarının ilk değerlendirmesi, kullanıcıya hitap edilip edilmediğini ölçmektir. UX ve UL tasarımına sahip bir web sitesi, arama motoruna seo çalışmalarının altyapısının hazır olduğunu bildirir.
  5. Başarılı bir sıralama elde etmek istiyorsanız site açılış hızı, sayfa geçiş hızı, oturum süreleri, responsive tasarım ve daha birçok materyali yerine getirmeniz gerekmektedir.
  6. Web sitesinin tasarımı kullanıcıyı doğrudan etkiler, kullanıcının memnuniyeti doğrudan arama motorunu etkiler ve arama motoru bu etkilerle sıralamanızı belirler.

Google Uyumlu Web Sitesi
Çok yönlü ve dinamik bir web sitesine sahip tüm kuruluşlar, dikkat ederseniz doğrudan kullanıcıyı hedefler. Ziyaretçinin sitede keyifli vakit geçirmesi, aradığı tüm içeriklere kolayca ulaşabilmesi, sitede kalma süresinin uzunluğu, sayfalar arası geçişin verdiği memnuniyet, o ziyaretçinin tekrar eden bir ziyaretçi profili oluşturmasına neden olmaktadır. Bu da doğrudan sitenin organik trafiğinin artmasına ve Google nezdinde değerli ve güvenilir bir web sitesine yol açmaktadır.

Mobil ve masaüstü kullanıcıları düşünülerek hazırlanan seo uyumlu web tasarımı site verilerinin iyileştirilmesinde son derece önemlidir. Bildiğiniz gibi Google, mobil uyumlu olmayan web sitelerini arama motoru sıralamalarından kaldırdı. Ancak site hızı ve kullanıcı odaklı tasarımın da sıralamada önemli etkenler olduğunu belirtti.

Sonuç: Gelişen dijital dünyada yerinizi, konumunuzu ve kalitenizi siz belirlersiniz. İşletmenize, kişi veya kurumunuza ait bir web sayfasına ihtiyacınız varsa seo uyumlu web tasarım çalışması ile hazırlanmalıdır. Sektörünüz ne olursa olsun, dijital pazarlamada var olmak istiyorsanız mutlaka seo çalışmasına ve seo altyapısı web sayfalarına sahip olmalısınız.

Kaliteli, responsive, trend ve seo uyumlu web sitesi ihtiyaçlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum Var
Yorum yapabilirsiniz.

Email adresiniz gizli kalacaktır.

hakkımda
Merhaba, ben Umut Tamirci

Sizde uygun fiyatlara web sitesi yaptırmak istiyorsanız buradan bana ulaşabilirsiniz.

Whatsapp : 0539 596 53 87

Kategoriler
E-Bültene Abone Ol!

Attığımız son yazıdan ilk sen haberdar olabilirsin.