Local Host Nedir?
Genel

Local Host Nedir?

Herhangi bir bilgisayar ağı için Localhost; bir programın çalıştığı bilgisayarı ifade eder. Localhost, fiziksel ağ kaynaklarına sahip olmadan yerel makinede bir program veya uygulamayı barındırmanıza izin veren yerel bir sunucu gibi davranır. Yani bilgisayar sanal bir sunucu gibidir. Bunun için bir ağ kartına, modeme veya başka bir iletişim ekipmanına ihtiyacınız yoktur. Localhost, arabirim ile işletim sisteminin çekirdeğindeki sürücüye erişilerek kullanılır.

Bildiğiniz gibi, web sitelerine bağlanmak için 193.0.1.12 gibi IP adresleri yerine alan adlarını daha kolay hatırlamak için kullanıyoruz. İnternete bağlı her cihazın tanımlama için kullanılan bir IP adresi vardır. Bir IP adresi 1.1.1.1 biçimindedir ve "1'ler" 1 ile 255 arasındadır.

Localhost'un varsayılan IP adresi 127.0.0.1'dir, bu nedenle 127.0.0.1'e bağlanmaya çalıştığınızda, her zaman sisteminize veya kendi PC'nize bağlanırsınız. Başka bir deyişle, bilgisayarınız localhost kullandığında kendi kendine konuşur.

127.0.0.1, internet üzerindeki herhangi bir web sitesi veya alan adı tarafından alınamayacak şekilde düzenlenmiştir. 127.0.0.1 adresini kullanmak, istemci programıyla aynı bilgisayarda çalışan sunucu programlarının bağlantı kurmasına izin verir.

Bazen localhost "http: //" ile başlar. Bu URL, yerel makinenizde barındırılan bir web sitesine girmenize olanak sağlar.

Localhost Loopback, bilgisayarınızın harici ağdaki bir kaynak yerine yerel bir kaynağa eriştiğinizi belirlediği anlamına gelir.

Ağ bağlantısının kendi kendine döngü yapmasına izin vererek, böyle bir ağ mevcut olmadığında veya erişilemez olduğunda ağ bağlantılarını taklit etmenize olanak tanır.

0 Yorum Var
Yorum yapabilirsiniz.

Email adresiniz gizli kalacaktır.

hakkımda
Merhaba, ben Umut Tamirci

Sizde uygun fiyatlara web sitesi yaptırmak istiyorsanız buradan bana ulaşabilirsiniz.

Whatsapp : 0539 596 53 87

Kategoriler
E-Bültene Abone Ol!

Attığımız son yazıdan ilk sen haberdar olabilirsin.