Beylikdüzü Uygun Web Tasarım
Uygun Web Tasarım

Beylikdüzü Uygun Web Tasarım

Beylikdüzü Uygun Web Tasarım yapabilmek için öncelikle bir proje gereklidir. Firma, kişi, marka veya ürün projenin ana konusunu oluşturur. Örneğin; doktor veya diş hekimi web sitesi, şirket web sitesi, otel web sitesi, sağlık merkezi veya hastane web sitesi bir web tasarım projesidir. Buradan da anlaşılacağı üzere web tasarımı, web sitesi sayfalarının kişi, kurum veya kuruluşların tanıtımına yönelik olarak internet üzerinde kodlanması, düzenlenmesi ve yayınlanmasıdır. Bu çalışmaları yapan uzmanlara web tasarımcıları, web tasarımcıları veya web uzmanları denir.

Beylikdüzü Uygun Web Tasarım Yaptırmak İstiyorsanız 0539 596 53 87 Bu Numarayı Arayabilir, Whatsapp'dan yazabilirsiniz. 

Beylikdüzü Uygun Web Tasarımı Nasıl Yapılır?
Projenin Belirlenmesi

Proje belirlenirken ihtiyaçlar dikkate alınır. Web sitesinin amacı, kişiyi veya kurumu tanıtmanın yanı sıra şirketin ticari faaliyetlerini öne çıkarmak olabilir. Bu noktada kapsamlı rakip firma analizleri yapılır. Proje belirlenirken web sitesinin amacının ne olduğu ve web sayfasının içeriğinin ne olacağı netleşir.


Projesini Yaptığımız Web Sitenin Kodlaması
Web sayfalarının kodlama sürecinde HTML, CSS, JavaScript, SQL, PHP, Python ve ASP gibi çeşitli programlama dilleri kullanılmaktadır. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera veya Internet Explorer gibi internet tarayıcılarının web sitelerini görüntüleyebilmesi için web sayfalarının bu dillerde kodlanmış olması gerekir. Grafik tasarım, web sayfalarının kodlanması ve web sayfası içeriklerinin oluşturulması sonucunda web sitesinin genel yapısı ve görünümü ortaya çıkar.

 

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Entegrasyonu
İçerik Yönetim Sistemi (CMS), web sitesi sahibinin web sayfalarına fotoğraf, resim, tablo, grafik, video, metin vb. İçerik ekleme ve çıkarma imkanı veren yazılımlardır. CMS yazılımı, web sitesi sahibinin, web tasarımcısından bağımsız olarak sitenin içeriğini güncellemesine olanak tanır. Ancak, CMS yazılımı günümüzde sadece web sitelerini güncellemek için kullanılmamaktadır. Birçok web tasarım şirketi veya serbest tasarımcı, web tasarım çalışmalarında CMS yazılımını kullanarak hizmetlerini sunabilir. CMS yazılımı, CMS yazılımının özellikleri, kullanım alanları ve faydaları oldukça kapsamlı bir konu olmakla birlikte ayrı bir başlık altında incelenebilir.

 

Yaptığımız Web Sitesinin Test Süreci
Web tasarım çalışmalarının doğru yapılıp yapılmadığını gösteren bu süreçte eksik veya fazla çalışılan çalışmalar belirlenir. Web sitesinde bulunması gereken ancak gözden kaçan detaylar olabilir. Bu bazen teknik bir sorunla, bazen de görsel veya metin odaklı içerikle ilgilidir. Test aşamalarında web sayfalarının görsel durumu, mobil cihazlardaki görünüm, sayfa açma hızı vb. Konular üzerinde gerekli kontroller yapılarak web sitesinin performansı optimize edilmektedir.

 

Yaptığımız Web Sitesini Yayınlamak
Elbette beylikdüzü uygun  web tasarım aşamalarında ifade edilebilecek farklı konular var. Ancak en basit ifadeyle bir web tasarım projesi bu süreçlerden geçer. Kapsamlı ve detaylı çalışmalar sonucunda site yayına hazır hale geliyor. Web sitesinin yayınlanması için alan adı adı verilen bir alan adına ve web sitesi sayfalarının barındırıldığı bir barındırma hizmetine ihtiyaç vardır. Alan adı ve barındırma hizmeti alındıktan sonra web sitesi yayınlanır. Web sitesi yayınlandıktan sonra her web sayfasının tanımlandığı site haritasının arama motorlarına gönderilmesi gerekmektedir. Google Arama Motoru, günümüzde en çok kullanılan arama motorudur. Web sitesi yayınlandıktan sonra sitenin site haritası Google'a gönderilir. Web sitesi endekslenir ve ziyaretçiler tarafından Google arama sonuçlarında görüntülenir.

0 Yorum Var
Yorum yapabilirsiniz.

Email adresiniz gizli kalacaktır.

hakkımda
Merhaba, ben Umut Tamirci

Sizde uygun fiyatlara web sitesi yaptırmak istiyorsanız buradan bana ulaşabilirsiniz.

Whatsapp : 0539 596 53 87

Kategoriler
E-Bültene Abone Ol!

Attığımız son yazıdan ilk sen haberdar olabilirsin.