Arabanızın Orjinal Boyasını Nasıl Korursunuz?
Genel

Arabanızın Orjinal Boyasını Nasıl Korursunuz?

Araç sahiplerinin en büyük endişelerinden biri aracın boyasının korunmasıdır. Çünkü dış bakımları doğru yapılmadığı takdirde araç eninde sonunda büyüsünü kaybedecek ve kötü bir izlenim bırakacaktır. Tersine, araca iyi bakılırsa, yeniden satış değeri daha yüksek olacaktır. Bu nedenle araç boyası bakımı araç sahipleri için önemlidir.

Her ay araba yıkama

Toz ve kalıntı, araba boyasına zarar veren en önemli faktörlerdir. Bu nedenle aracın dış temizliğine dikkat edilmelidir. Araç yıkama süresi en az ayda bir olsa da aracın durumuna göre bu sürenin beklenmemesi de tavsiye edilir. Her ay yapılması gereken temizlik için çamaşır makinelerini tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Ağaçlar ve hayvanlar

Bir arabanın boyasına zarar verebilecek faktörler arasında hayvanlar ve ağaçlar bulunur. Arabanızı sürekli damlayan bir ağacın altına bırakırsanız, damlayan maddeler araba boyasına zarar verir. Arabanızı uzun süre yıkamazsanız bu kalıntılar boyanın solmasına neden olur. Aynı şekilde kuş pislikleri de araba boyasını yakabilir. Arabanızın kaputunda kuş pisliği varsa, arabanın tamamını veya kir olan bölgeyi yıkamalısınız.

kullanılmış ürünler

Otomobiller için çeşitli ürünler üretilmektedir. Böyle bir ürün pas önleyicidir. Özellikle nemli bir bölgede yaşıyorsanız veya uzun süre araba kullanıyorsanız bu uygulama tam size göre.

Arabanızı yıkarken asla sert kimyasallar kullanmayın. Sert kimyasal boyanın çizilmesine neden olur ve bu da zamanla aracın paslanmasına neden olur. Kullanılan kimyasalların yanı sıra silme gibi işlemlerde kullanılacak malzemelerin yumuşak bir dokuya sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Güneşten uzak tütün

Güneş, araba boyasının en büyük düşmanlarından biridir. Özellikle karanlık arabalar güneş ışığına karşı çok hassastır. Arabanızı uzun süre güneşte bırakırsanız, birkaç yıl sonra yüzeyinin yandığını ve solmaya başladığını görebilirsiniz.

cihazı kapatmayın

Bazı sürücüler araçlarını güneşten korumak için örtmeyi düşünebilir ancak bu tür ürünler güneşte eriyerek araç boyasına yapışarak aracın iç ısısını yükselterek boyaya zarar verir.

0 Yorum Var
Yorum yapabilirsiniz.

Email adresiniz gizli kalacaktır.

hakkımda
Merhaba, ben Umut Tamirci

Sizde uygun fiyatlara web sitesi yaptırmak istiyorsanız buradan bana ulaşabilirsiniz.

Whatsapp : 0539 596 53 87

Kategoriler
Etiketler
E-Bültene Abone Ol!

Attığımız son yazıdan ilk sen haberdar olabilirsin.